Prime Food

Aktualność

drukuj
2501.2017

Mięso RWA i NGMO

Poldanor i Prime Food wprowadzają na rynek nowy, oczekiwany przez konsumentów produkt- mięso ze świń, które nigdy nie były leczone antybiotykami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, spółki z grupy Axzon: Poldanor i Prime Food przygotowały nowy produkt- mięso ze świń, które chowane były w najlepszych standardach dobrostanu i dzięki czemu nie wymagały leczenia antybiotykami, oraz karmione były wyłącznie paszą niezawierającą komponentów modyfikowanych genetycznie.

Według naszej wiedzy, jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce, która może zaoferować mięso wieprzowe o takich właściwościach. Poza sklepem firmowym Prime Food w Przechlewie, mięso tej jakości sprzedajemy wyłącznie na rynek amerykański. W przyszłości trafi ono do naszych klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.
 
Standardy chowu, transportu i uboju świń w specjalnie wyselekcjonowanej linii produkcyjnej przeznaczonej nowemu produktowi zostały objęte programem certyfikacji przez amerykańską firmę audytującą. Certyfikat American Humane Association weryfikowany jest raz do roku. Dodatkowo, raz w roku przeprowadzamy własny audyt tych standardów.

Obecnie standardem w produkcji wieprzowiny na świecie i w Unii Europejskiej jest, że chore zwierzęta, kiedy jest to konieczne, leczy się antybiotykami. Zawsze jednak odbywa się to tylko z przepisu i pod nadzorem lekarza weterynarii. Ponadto do paszy dodaje się soję, która w przeważającej większości przypadków jest modyfikowana genetycznie.

Jednocześnie, na globalnych rynkach pojawiają się coraz to nowe oczekiwania konsumentów wobec producentów mięsa. Najważniejszymi z nich jest całkowite wyeliminowanie antybiotyków i komponentów modyfikowanych genetycznie z procesu produkcyjnego.

Od wielu lat Poldanor i Prime Food wspólnie pracują nad tym, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania konsumentów mięs oraz przetworów wieprzowych. Zawsze staramy się oferować najwyższą jakość i akceptowalną cenę. Starania w tym zakresie zostały wielokrotnie potwierdzone certyfikatami jakości.